Ebbe a tételbe tartozik:
– a házi segítségnyújtás, melynek keretében a szolgáltatást igénybe vevő személy saját lakókörnyezetében kell biztosítani az önálló életvitel fenntartása érdekében szükséges ellátást
A házi segítségnyújtás keretében szociális segítést vagy – a szociális segítés tevékenységeit is magába foglaló – személyi gondozást kell nyújtani. (lásd lábjegyzet)
– a szociális jellegű bérbevásárlás
Lábjegyzet: 1993. évi III. törvény a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról
Nem ebbe a tételbe tartozik:
– a nem szociális jellegű bér bevásárlás, lásd: 960901 – M.n.s. egyéb személyi szolgáltatás
1. Ha az egyéni vállalkozó a működési engedéllyel rendelkező fenntartó, és maga is nyújt személyes gondoskodást, akkor:
– szerepel az intézményi regiszterben, http://szocialisportal.hu/mukeng, és – szerepel a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság működési nyilvántartásban.
2. Ha az egyéni vállalkozó a működési engedéllyel rendelkező fenntartó, de maga nem nyújt személyes gondoskodást, csak alkalmazottat foglalkoztat, akkor
– szerepel az intézményi regiszterben, http://szocialisportal.hu/mukeng, de – nem szerepel a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság működési nyilvántartásban.
3. Ha az egyéni vállalkozó alvállalkozóként közreműködik egy működési engedéllyel rendelkező – nem egyéni vállalkozó – szolgáltatónál, intézménynél és maga nyújtja a személyes gondoskodást, akkor:
– nem szerepel az intézményi regiszterben, http://szocialisportal.hu/mukeng, de – szerepel a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság működési nyilvántartásban.
A tevékenységhez külön engedély szükséges!
A tevékenységhez bejelentés NEM szükséges!
Engedélyező hatóság: A Kormány a szolgáltatói nyilvántartást vezető szervnek és a szolgáltatói nyilvántartás elektronikus adatfeldolgozójának a Magyar Államkincstár központi szervét (a továbbiakban: Központ) jelöli ki.
A Kormány az 1993. évi III. törvény alkalmazása során működést engedélyező szervnek a fővárosi és megyei kormányhivatalt jelöli ki.
A Kormány szociális hatóságnak az Szt. 90/A. §-ának alkalmazása során a helyi önkormányzat, a társulás, illetve a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (a továbbiakban: Főigazgatóság) fenntartói feladatokat ellátó megyei, fővárosi kirendeltségének (a továbbiakban: megyei kirendeltség) székhelye szerint illetékes kormányhivatalt, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóságról szóló 316/2012. (XI. 13.) Korm. rendelet 1. melléklete szerinti intézmény esetén Budapest Főváros Kormányhivatalát jelöli ki.
A Kormány a szolgáltatások esetében a szolgáltatási tevékenység megkezdésének és folytatásának általános szabályairól szóló törvény szerinti, szolgáltatás felügyeletét ellátó hatóságként – az e rendelet szerinti ellenőrzésre meghatározott hatáskörrel és illetékességgel – a működést engedélyező szerveket jelöli ki.
Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság (a továbbiakban: ONYF) 2017. október 31-ével az Áht. 11. § (3) bekezdése alapján jogutódlással – a Kincstárba történő beolvadással – megszűnik.
Az ONYF általános jogutódja a Kincstár.
A 2017. október 31-én megszűnő ONYF
a) központi szervének hatáskörébe tartozó közigazgatási hatósági ügyekben 2017. november 1-jétől a Kincstár központi szerve,
b) különös hatáskörű igazgatási szervének hatáskörébe tartozó közigazgatási hatósági ügyekben 2017. november 1-jétől a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság
jár el.
Engedélyt előíró jogforrás: 1993. évi III. törvény
369/2013. (X. 24.) Korm. rendelet
310/2017. (X. 31.) Korm. rendelet
Szolgáltatás piacfelügeleti hatóság által vezetett internetes nyilvántartás: http://szocialisportal.hu/mukeng