Fashun városa egy ázsiai országban található település, ahol kigyulladt egy hét emeletes társasház.

A Lan Junze a 19 éves építkezésen dolgozó gyorsan felismerve a helyzetet a darujával azonnal akcióba lépett.
Az egyik lakos már a leugrásra készült az elmondása szerint, amikor az ifjú hős oda írányította a darut, és ezáltal a lakos megmenekült. Pillanatokon múlott az egész!

A tűzben sajnálatos módon így is egy ember az életet vesztette.

Az ázsiai országokban nincs tudomásom róla, hogy  van-e tűzvédelmi oktatás, de az biztos, hogy itt magyaroszágon, mi úgy oktatunk akár online, hogy egy ilyen helyzetben is tudjon cselekedni az ember, hogy megmentse saját és mások életét is és ez törvényileg minden évben kötelező is, és új munkatárs belépésekor!

A 19 éves hősnek pedig innen messziről szeretnék gratulálni, hisz ritkán hallani ilyen jó, hírt, hogy valaki ilyen nagy tettet hajtana végre embertársaiért!

A tűzvédelmi oktatás idehaza a törvény szerint kötelező azért is minden évben, hogy ismétlődve szép lassan megtanulják az emberek, hogy ilyen helyzetben mit kell reagálni. A nemzetközileg szabványosított jelzések nem egy alkalom miatt jegyződnek meg, bár mindent megteszünk, hogy a lehető legérthetőbben átadjuk az anyagot. Ha oktatásra van szüksége keressen minket a 06209648811-es számon!

[perch_youtube url="https://youtu.be/39CZSZV9Y9M"]

2019. Április. 16.-án kigyulladt az ikonikus francia épület a Notre Dame. 🙁

Tűzvédelmi szempontból az benne az érdekesség, hogy a hírportálok, a tűz okaként, a elektromos zárlatot írják. Ez azt jelenti, hogy akkor a francia államban nem megfelelő időközönként figyelik az elektromos berendezések és hálózat időszakos tűzvédelmi szabványossági felülvizsgálatát és az érintésvédelmi felülvizsgálatot.

Ha ez igaz, akkor nagyon sajnálatos, hogy egy ilyen mérés hiánya miatt égett le a világ egyik leghíresebb és nagy múltú épülete!

Itt, Magyarországon ezek a mérések kötelezőek, nem csak középületekben vagy felújítás esetén, de minden vállalkozásnál is a gépekre és az elektromos hálózatra, 3 illetve 6 évenként, hogy ne lehessen ilyen baleset!

Mi az ilyen méréseket, elkészítjük és a hibáról részletes jelentést adunk, hogy ne lehessen se tűz vagy áramütés!

Az ügyfelem életet mentett!

Nem vicc, nem is túlzás, Mezei Béla a Diamond Haircut tulajdonosa nem csak a fodrászom, családapa, másoknak munkát adó vállalkozó, hanem a 7. Kerület egyik hőse is lett!

Béla 2019.Március 4.én a szalonjában az Erzsébet körút 48 szám alatt dolgozott, és a kirakata előtt kigyulladt egy autó!

Béla nem habozott, azonnal elővette a porral oltó készüléket, amit tőlem vásárolt és azonnal megkezdte az oltást.

A képeken is látszik, hogy az autóban nem csak egy kis tüzecske volt, hanem teljesen kiégett a motortérben a csepegő olaj is lángra kapott. -mesélte nekem Béla a történetet.

Az oltáshoz 8 készüléket használtak el, és akkor sem sikerült teljesen megfékezni tűzet, csak késleltetni, hogy a kocsi belsőtere is nehogy teljesen lángra kapjon!

A tűzoltók kiéréséig Béla tartotta a frontot. A családnak nem lett semmi baja az ügyfelem korai reagálásának köszönhetően!

Vittem is neki egy kitüntetést, mert ez ilyen hétköznap hősök megérdemlik!

Csak így tovább Béla!


 

Ez megint csak egy papír, ami semmi hasznunkra nem válik?
Megint egy felesleges kötelező valami?

 

Ez egy rendszer, amit természetesen kér a törvény, de egy rugalmas keret, ami azt teszi lehetővé, hogy ne veszítsük el a vásárlóinkat…

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nem mindenkinek ismert ez a szó, de azért nem, mert ez egy angol mozaik szó rövidítése!

„Hazard Analysis And Critical Control Point” Magyarul: veszélyelemzés és kritikus ellenőrzési pontok.

Ezt a rendszert a NASA kérésére fejlesztette ki egy amerikai cég. Akkoriban azzal a céllal, hogy amit felküldenek az asztronautáknak ételt, az jó minőségű legyen, és ne legyen benne biztonsági kockázat.

Természetesen egy magyar kisvállalkozótól nem labor körülményeket vár el ez a keretrendszer, ettől nem kell tartani!

Amire viszont kitalálták a hétköznapi felhasználásra az-az, hogy egységesítsék az élelmiszer biztonsági sztenderdeket és elkerüljék az általános fertőzési lehetőségeket!

Ezeket a vállalkozóknak meg kell tanulni, be kell vezetni a saját tevékenységükbe.

Ilyenre kell gondolni pl:

1:A bejövő árut kibontás után dobozolni kell, és rá kell írni címkére, hogy mikor lett kibontva és, hogy meddig jó.

Miért? Mert honnan derülhet ki, hogy egy alapanyag már lejárt, ha valaki kinyitja, bevágja a hűtőbe és valaki más is kezeli? Sehonnan, ha nincs rendszer és valljuk be, ez egy jogos gondolat.

Tegyük fel, ez megtörténik és véletlenül egy romlott kolbászt sütnek ki a hentesboltban. Mi lesz, ha ezért feljelentenek?

2: Hogy minden csomagolt termék, de ennek a 20% más lejárt vagy nemsokára lefog járni.

Ha nincs rendszer és senki nem követi nyomon a forgalmazott árukat és valaki ezt megvásárolja és baja lesz, és ha olyan a vásárló, már küldi is ránk a Nébih ellenőreit!

3: Ha szintén minden termék csomagolt, mondjuk rágó, vagy palackozott ital, mondjuk bor, akkor ezt nem tárolhatjuk patkányürülék mellett vagy penészes helységben ahol már a csomagolás is oly mértékben szennyeződhet, ha egy valaki hozzányúl, már megbetegedhet.

Ezek, mind olyan biztonsági rések, amikre gondoltak a Haccp megalkotói és rugalmasan kiküszöbölik azt.

Ezért is rugalmas a Haccp, a helyzethez képes alakítja ki a lehető legtisztább tárolási, és előállítási feltételeket.

 

Ígéretem a cikk elején, hogy megválaszolom, hogy lehet elveszíteni a profitot és a vásárlókat!

>>>Hogy érted azt, hogy ne veszítsük el a vásárlóinkat?<<<

Ezalatt azt értem, hogy az a vállalkozás ahol élelmiszerekkel foglalkoznak, ez lehet pl. egy kisbolt vagy egy étterem vagy táplálék kiegészítőkkel foglalkozó cég vagy italbolt, kötelesek higénikus végtermékeket előállítani vagy forgalmazni, amik nem fertőznek. Ha nem figyelünk oda ezekre, és fertőző élelmiszereket forgalmazunk, akkor csalódottak lesznek a vásárlók és elpártolnak tőlünk!

Ez még az egyik baj, de a másik az, hogy ha be is jelentenek minket a Nébih zöld számán:  +3680263244, akkor sorra kapjuk az ellenőrzéseket.

Érdemes lenne ezeket elkerülni?

A Haccp inkább egy minőséget képvisel, mint egy felesleges papír, mert ahol használják, a fogyasztók is tudják, hogy megfelelő ételt kapnak!

Jelentkezz online konzultációra!

Ha még nincs vállalkozásod...

Ez esetben is szívesen adunk tanácsot, de ez esetben a konzultáció díja 20 000 forint+áfa.Amennyiben viszont később nyitsz vállalkozást, ezt az összeget le tudjuk vonni a dokumentációk, engedélyek árából így végül is, ha nyitsz valamit, a konzultáció díjmentes.

Elérhetőségeink

Ha ügyfél vagy és bármilyen kérdésed van, akkor ezt hívd Zoltánt

Minden üzletnyitás nagy feladat, de megéri! Segítünk benne!

834+

4170+

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram