2019.11.19.-én a Pest megyében egy férfi társadalmi munkában vállalt szerepet egy fa kivágásában, Gödöllőn!
A férfi, a forrás alapján képzett favágó volt, de sajnálatos módon így is megtörtént egy baleset, amit a munkavédelem alapelvinek ismeretével könnyen ki lehetett volna védeni.
Az eset nem egyedi, sokan vannak így. Hiába társadalmi szerepvállalás, hiába a jó szándék a magyar vállalkozók nagy része a vállát vonja meg ha munkavédelemről van szó! 🙁 Pedig a lényeg, hogy ezen alapismeretekkel olyan helyzetektől menthetjük meg magunk, amit már más nem adhat vissza. Az életünkből hátralévő idő, az egészségünk teljessége!
További hír nincs, hogy a férfi túlélte-e a balesetet, de arról ír a forrás, hogy sérülési súlyosak!
Igazán sajnáljuk és együttérzésünk szeretnénk kifejezni a megvédelek.hu csapata nevében!
A probléma forrása az volt, hogy a férfin nem volt munkavédelmi sisak, ami nem garantálja, hogy sérülései nem lehettek volna súlyosak, de bizonyos szituációkban sokat segít. Favágás kapcsán, ha a fa törzse fejünkre esik, biztos a nyaktöréstől nem véd meg a sisak, viszont ha egy 1-3 cm vastagságú szúrós ág dőlés közben a fejünk irányába halad, a sérülés kockázata igen csak redukálódik!
Sokan nem tudják de ezen egyéni védőeszköznek van használati szavatosságuk, azaz lejáratuk is van. Egy munkavédelmi sisak esetében 3 év! A vásárláskor érdemes megnézni a termék belső sild részét, amin fel van tüntetve a gyártás dátuma. Attól kezdve az előbb említett időtartam van a használatra, aztán újat kell venni.
Ennek az az értelme, hogy az eszköz bármikor védőképes legyen, hisz a sokat használt védőfelszerelést az anyagából kifolyólag kemény műanyagfélére tervezték, aminek a hátránya, hogy ártalmas lehet rá:
A kialakítás lényege, hogy fejbeütés ellen és zuhanó tárgyak ellen védjen.
Természetesen mi, akik a munkavédelem világában vagyunk, tudunk abban segíteni ha elszeretné kerülni az ilyen balesetek súlyos kimenetelét és megszeretné védeni magát vagy az alkalmazottjait, hogy ha megkérdez minket, hogy az önök munkájához mit ajánlunk, állunk rendelkezésére. Kérem ne feledje azt sem, hogy minden cégnek, aki Magyarországon működik vonatkoznak rá munkvédelmi törvények!
Az itt megemlítendő, hogy minden munkavégzéshez szükséges egyéni védőfelszerelés, amit egy munkavédelmi szakember egy dokumentációban rögzít aminek a neve: Egyéni védőeszközök juttatásának rendje. Ezen dokumentációval minden vállalkozásnak rendelkeznie kell a kockázatelemzéssel egyidejűleg és ha nincs, ellenőrzéskor számon kérheti a hatóság!
Érdekességek, Extra információk:
Szabványos egyéni védőeszközök juttatási rendjében feltüntethető sisak esetében ilyen alapkövetelményeknek kell megfelelnie a munkavédelem szabványa szerint:
Az EN 397 szabvány ipari védősisakokra vonatkozó alapkövetelményei
- fej beütésének veszélye elleni védelem
- maximum 5 kN erejű, zuhanó tárgyak ütőhatása elleni védelem
- áthatolás, átlyukadás elleni védelem
Az EN 397 szabvány szerint a védősisakok kiegészítő követelményekkel is rendelkezhetnek:
| -20°C | -20C környezeti hőmérsékletig teljesíti az alapkövetelményeket |
| -30°C | -30C környezeti hőmérsékletig teljesíti az alapkövetelményeket |
| +150°C | 150°C környezeti hőmérsékletig teljesíti az alapkövetelményeket |
| 440 Vac | 440V váltakozó feszültségű villamos vezeték véletlenszerű érintése elleni védelem |
| 1000 V | 1000V váltakozó feszültségű villamos vezeték véletlenszerű érintése elleni védelem |
| LD | Nagy oldalirányú nyomás hatása elleni védelem |
| MM | Védelmet biztosít fémolvadék fröccsenés ellen |
Forrás:szolgalat.hu
Kérdése lenne hozzánk?
Nem tudja, hogy önre milyen munkavádelem vagy tűzvédelem szabályok vonatkoznak?
Hívjon fel vagy írjon üzenetet!
06209648811 vagy info@megvedelek.hu
Remélem kedves olvasó TE nem estél bele az év első felében a nagy munkavédelem ellenőrzésekbe, hiszen száz millió (100 000 000) forintnyi büntetést szabtak ki összesen a hatóságok!
Megdöbbentő szám és megdöbbentő eredmény! A munkavédelmi főosztály weboldalán feltüntetett jelentésben tette közzé az év első hat hónapjában lévő ellenőrzésekről szóló statisztikáit. 7065 munkáltató ellenőrzéséből 5493 helyen találtak hiányosságokat munkavédelem szempontból! Ez több mint 60%. Ez azt jelenti, hogy az itthoni cégekből tíz cégből hatnál gond lenne?
Ezek szerint az idei évre nőttek a szabálytalanságok a munkavédelem területén pár százalékkal! Ez egybefügghet a sok új cég alapulásával is, ami az elmúlt években fokozódik. Egyébként a munkáltatói mulasztások ezen területen voltak magasak:
-Villamos biztonság (érintésvédelem, tűzvédelmi szabványossági felülvizsgálat. ezekről más írtunk pár cikket)
-Nem megfelelő munkaeszközök biztosítása
-Veszélyes anyagok alkalmazása, kockázatértékelése
-Vegyi anyagok tárolása
Fontos tudni, hogy amikor valaki megnyit egy új céget senki sem mondja el neki, hogy mit kell betartania, beszereznie ezzel a témával kapcsolatban. Egyszer csak kap egy ellenőrzést! Ezért is írtam egy könyvet, amit IDE KATTINTVA az első fejezetét le tudod tölteni.
Na de a munkavédelemre visszatérve, sajnálatos, hogy ilyen körülmények közt dolgoztatják az embereket de őszintén vallom, hogy ez nem minden esetben a munkáltatók hibája hanem mivel nincs rendes állami tájékoztatás a cégek fele, hogy mit is kéne betartani és miért, ezért sokan nincsenek is tisztában a fontosságával ebben a témában. A vállalkozások félnek a büntetésektől és azt látják, hogy hátráltatják őket a termelésben. Az ellenőrök pedig hanyag embereknek látják a vállalkozókat, akik nem tájékozódtak! Igaza van a vállalkozónak, mert nekik igazából senki sem magyarázza el a rajunk kívül amit tudniuk kell, és igaza van az ellenőrnek is, mert tényleg nem tájékozottak a szembeállók. Azt viszont fontos megjegyezni, hogy egy olyan világot élünk ahol egy üzletasszonyra vagy egy üzletemberre nagyon nagy nyomás helyezkedik. Nagyon sok dolog van amire figyelni kell, hogy működjön a cég és mindig csak egy újabb csapdának, egy újabb buktatónak gondolják a munkavédelmet a cégek vezetői. Én a vállalkozók párján állok, hisz én is vállalkozó vagyok és tudom, hogy mit jelent ez a nyomás. Ezért is ajánlottam fel a könyvem első fejezetét, hogy bárki hozzáférhessen az információhoz gond nélkül és ne essen az ellenőrök áldozatává!
Viszont azt is hozzá kell tennem, hogy az ellenőrök jó emberek akik csak a munkájukat végzik és ezt adott törvényekből. Nekik az a feladatuk, hogy azokat az embereket óvják meg akik egy rossz munkahelyen egészségre káros feladatot végeznek, ahol az életükkel is fizethetnek a munkájukban a vállalkozó kérésére. Ez az eset természetesen ritka! Ezzel arra szeretnék kilukadni, hogy a felügyelők területükön nagy tudású szakemberek, így nem tudják átérezni, ami rád kedves olvasó, vagy rám nehezedik azzal kapcsolatban, hogy figyelnünk kell a marketingre, a tartalomgyártásra,a számlázásra, a könyvelőre, a munkatársak felvételére, betanítására, a beszállítókra, a raktározásra, a szavatosságra, a trendekre, a munkagépekre, a nyomtatóra, a tisztaságra....stb. stb. és még a sokáig sorolhatnánk a listát.
Kedves olvasó ha a következő hat hónapban nem szeretnéd kivenni a 100 MILLIÓS bírságból a részed , sokat fog segíteni! Vagy hívj minket és szívesen pár tanáccsal tippel ellátunk! Ja és ne feledd ... MEGVÉDELEK.HU
06209648811
Forrás:ado.hu
Az idei szeget fesztivált egy 82 fős ellenőrgárda vetette górcső alá a fesztiválon részvevő vállalkozók működését. A rendezvényen 500 000 főnél is több ember fordult meg, és ennek nagy része külföldi! Az élelmiszert forgalmazó cégek, ugyebár kitelepüléssel oldják meg a fesztiválozók kiszolgálását, mégis a NÉBIH (Nemzeti Élelmiszerlánc-Biztonsági hivatal) ellenőrzései során a rendezvényen nem találtak olyan HACCP (Élelmiszer biztonsági kézikönyv) hiányosságot, amiért büntetést szabhattak volna ki.
Tegyük hozzá, hogy egy ekkora rendezvény megszervezésével az előmunkálatok, az építés is egy hatalmas feladat, a pavilonok, a sátrak, a színpadok kivitelezésével kapcsolatban. Az előbb említett 82 fős szakértői gárdából tűzvédelmi és munkavédelmi szempontból is ellenőriztek a csapat tagjai. Hisz egy speciális rendezvény speciális elemeit összeállító munkálatról volt szó. Egyik területen sem találtak olyan szabálytalanságot, ami említésre méltó. -írja a Pénzcentrum
ahol a legkedveltebb falatozók meglátogatásának eredménye, hogy 12 helyből 8 egységben találtak kisebb-nagyobb hiányosságokat. Ezen hiányosságok összefügg a HACCP, azaz az élelmiszer biztonsági kézikönyv feltételeivel, hisz azon irányelvek a mérvadóak az élelmiszerekkel foglalkozó vállalkozásokban. Az ellenőrök 140 mintát vettek, majd laboratóriumban 500 kísérletet végeztek a mintákon. Ezután összesen 300 ezer bírságot szabott ki a hatóság. Ez nem kis összeg, főleg egy olyan vállalkozás számára aki pl.:most nyitna egy falatozót, így érdemes megtudni, hogy egy ilyen vállalkozásnak mit kell betartani a HACCP (élelmiszer biztonsági kézi könyvel) kapcsolatban. -Írja a demokrata
Gyakran hívnak minket egy étterem vagy bolt megnyitása előtt, hogy tanácsot kérjenek, mert ezen dolgokat nem mondja el a könyvelő, a cégalapító cég, vagy ügyvéd.
Egyszerűen nem a hatáskörük, mégis fontos tudni, mert ha jön a hatóság nem biztos, hogy első körben csak figyelmeztetésben részesít. Tegyük hozzá azt is, hogy a HACCP nemzetközi szabványa azért jött létre, hogy mindenhol ugyan olyan minőségű ételt kapjon a fogyasztó vásárlásakor.
és ezen könyvnek van egy melléklete! HACCP segédlet a neve! A linkre kattintva letöltheti amiben adok pár tippet arról, hogy ha jönne egy ellenőr, mit néz elsősorban.
Gyakran találkozom azzal, hogy kihívnak egy kereskedelmi szálláshely átnézésére és körbenézve az egész hely életveszélyesnek minősül, legalábbis tűzvédelmi szempontból. Mindig elmondom a tulajdonosoknak, hogy az országos tűzvédelmi szabályzat előírja, hogy a kimenekítési útvonalakat fel kell tüntetni úgynevezett után világítós (fluoreszkálós) táblákkal vagy külön tápegységről működtethető biztonsági világítással.
Ez utóbbit, mármint a biztonsági világítást karban is kell tartani, és naplót kell vezetni róla hónapról- hónapra, hogy az esetleges hasonló tűzesetnél, mint a címsorban említett -Odesszai hoteltűzben-, ne fordulhasson elő a halálos baleset, és mindenki ki tudjon menekülni az épületből a legkevesebb idő alatt!


Magyarországon a kiürítés számítás és a tűzriadó tervet is kérik a szálláshelyek nagy részétől, amikor is a tűzvédelmi szakember kiszámolja, hogy az épületből mennyi az optimális menekülési idő és alaprajzon feltünteti, hogy ezt, hogyan tudják az ottani emberek a lehető leghamarabb megtenni.
A linkre kattintva láthat egy ilyen alaprajzot.
Menekülési útfonal, kiürítés számítás
Fontos, hogy menekülési útvonalon tárolni semmit sem lehet, mert 1: kigyulladhat az is és 2 gátolja a menekülést. Továbbá éghető burkolattal nem lehet leburkolni a padlót a menekülési útvonalakon, pl:. PVC,padlószőnyeg, mivel ezek is éghető anyagok és ha a menekülési útvonal is ég, akkor a bent ragadt áldozat nagyobb eséllyel ragad az épületben.
Még az is fontos, hogy a személyzet megfelelően ki legyen képezve a a tűzoltási eszközök használatára és az ilyen esetekre vonatkozóan el legyen gyakoroltatva a protokoll viselkedési elv. 3 szempontból fontos ez! 1: ne sérüljön meg senki, 2: nem a vendégek feladata tudni, hogy ilyen tűzesetben mit kell tenni. 3: ha valaki megsérül egy ilyen esetben, akkor a szálláshely hírneve is a füstbe száll.
Egyébként az origo.hu azt írta, hogy: "Egyelőre nem tudni, hogy mi okozta a tüzet, a hatóságok vizsgálják, hogy mennyire tartották be a tűzvédelmi szabályokat a hotelben, amely magát alacsony áraival igyekezett vonzóvá tenni."
Ezekszerint reméljük, hogy nem a hanyagság okozta a tűzet. Mert ez, ha bebizonyosodik, 8 ember halálát okozta és 10 sérülését. Ilyen hanyagság okozhatta a francia Notre Dame kigyulladását is. Ott egy zárlat lehetett a ludas és erre itt Magyarországon direkt van egy vizsgálat,(Tűzvédelmi szabványossági felülvizsgálat) hogy kiderítsék, hogy az elektromos hálózat mennyire tűzveszélyes. Ez ugyan úgy vonatkozik minden épületre, szálláshelyre is.
Ha önnek is van egy helye amit üzemeltet, kérjen egy konzultációt, hogy megtudja tűzvédelem szempontjából mennyire biztonságos az épület. Ez akkor is vonatkozik önre ha csak bérel egy helyiséget. 06209648811
A Nemzeti élelmiszer.biztonsági hivatal munkatársai szúrópróba szerűen is, és szezonálisan is tartanak ellenőrzéseket, élelmiszereket forgalmazó vagy előállító egységekben. Idén a nyári szezonális ellenőrzések alkalmával az ellenőrök a higéniai feltételeket és az élelmiszerek nyomon követhetőségét tartották szem előtt. Természetesen a nyári időszakra is mindenféle kategóriából megtörtént a hatósági megjelenés, de prioritásba vették a nagy tömegeket megmozgató fesztiválos és strandos ellátóhelyeket is! -írja a koroshircentrum.hu
Az ellenőrzések alkalmával a statisztika az, hogy a higéniai feltételeket és a nyomon követhetőséget hanyagolják a vállalkozók. Ezáltal 7 tonna élelmiszert vontak ki a forgalomból.
A nyomon követhetőség, ahogy a nevében is benne van; tudunk kell adminisztrálni és igazolni az élelmiszer minden állomásának, tárolásának a körülményeire vonatkozó, vagy feldolgozására vonatkozó körülményeit. Ez egy dokumentáció, amit minden vállalkozónak maga kell, hogy vezessen. Ez több szempontból is fontos!
1: Ha egy vállalkozásba bekerült élelmiszer és annak az eredete nem igazolható, akkor annak minősége sem garantálható. Ezzel kapcsolatban írtam már egy érdekes cikket "Lehet szennyvízen úszkált az ételünk?"
2: Ha nem tudjuk nyomon követni és mégis bekerül a vállalkozásba az élelmiszer, akkor a kollégák, honnan tudják, hogy az az élelmiszer biztonsággal felhasználható vagy sem?
Ilyen esetek miatt gyakran kerül a vállalkozásokba már minőségi kritériumok alatti alapanyag vagy egyenesen veszélyes élelmiszer.
A HACCP (élelmiszer biztonsági kézikönyv) rendszere ezt hivatott kivédeni és ezért is kérik az ellenőrök bevezetett hivatalos szabványként a vendéglátó egységektől, hogy alkalmazzák.
És egy jó tanács: Fontos tudni, hogy amikor egy hatóság embere megjelenik nálunk, akkor azt javaslom legyen nagyon készséges és ne hivatkozzon arra, hogy a dokumentációk a könyvelőnél vannak, mivel ez nem hatja meg az önnel szemben állót. Ő is csak végzi a munkáját és tudja, hogy egy HACCP és mellékletei nem lehetnek a könyvelőnél. Sajnos már többször találkoztam ilyen esettel a munkám során.
Ha a vállalkozásában még nincs HACCP dokumentáció vagy szeretné, hogy valaki megnézze a vállalkozását ellenőri szempontból, keressen minket a 06209638811-es telefonszámon.
Még júniusban gyulladt ki a Harkányi gyógyfürdőben egy rossz elektromos megoldásnak köszönhetően egy fa szerkezet! Erre a célra létezik a tűzvédelmi szabványossági felülvizsgálat, ami az adott helyiséget, munkahelyet tűzvédelmi szempontból nézi át, és vizsgálja felül.
2019.06.01 napján a Harkányi gyógyfürdő vezetősége nem lehetett egész nap jókedvű, mivel egy hibás villanyszerelési megoldásnak köszönhetően egy fa szerkezet mögötti kötődobozban zárlat történt, és kigyulladt a lambéria.
Még jó, hogy a gyógyfürdő rendelkezik állandó gépészeti biztossal, aki a tudáshoz mérten minden megtett a tűzoltók kijöveteléig és addigra már eloltotta a keletkezet tűzesetet. A tűzoltók megállapították, a hibát. - írtja a Baranya megyei hírportál
Hasonló hiba miatt kigyulladt a francia Notre Dame is, amiről be is számolt az oldalunk és ezáltal sajnálatos módon csorbította a fent maradt emberi örökség részét az a tűz. A tűz balesetek nagyon nagy része ennek a problémának köszönhető, azaz a zárlatnak.
A magyar állam erre írta elő a z elektromos hálózat érintésvédelmi és tűzvédelmi felülvizsgálatát. A 54/2014. (XII. 5.) BM rendelet 277. §-a szerint minden elektromos berendezést és hálózati összekötést köteles 3 illetve 6 évente felülvizsgáltatni egy megfelelő tanúsítással rendelkező szakemberrel minden cégnek és társasháznak is!
Mi, az érintésvédelemmel egyidejűleg a tűzvédelmi szabványossági felülvizsgálat részét is meg szoktuk csinálni, hogy ezzel se lehessen probléma és az ügyfelünknek erre ne legyen külön gondja.
A katasztrófavédelemnek van egy 40 pontból álló bírság táblája, amit előszeretettel használnak ha meglátogatják a cégeket. A cégek általában vagy nem tudják, hogy mi kell nekik vagy hanyagok sajnos és ebből adódnak a hasonló balesetek.
Ha ez a tűzvédelmi szabványossági felülvizsgálat NINCS megcsinálva, akkor ezen büntetésekre lehet számítani:
33. A kötelező időszakos villamos vagy villámvédelmi felülvizsgálat hiánya 100 000 forinttól 1 000 000 forintig büntethető!
Ha kíváncsi a további 40 büntetőpontra és el szeretné kerülni a bírságot, akkor azt megtekintheti IDE KATTINTVA.
Ha a cége, telephelyei számára még nincs tűzvédelmi szabványossági felülvizsgálat elvégeztetve és hívjon fel minket árajánlat érdekében és nemcsak elkerülheti a büntetést, de még biztonságossá is teheti a telephelyei állapotát.
(A biztosításokkal kapcsolatban: a biztosítók beleírják céges biztosítás esetében, hogy a magyar törvényeknek meg kell felelni és csak azon állapot romlásakor, káresetekor fizet kártérítést a biztosító)
Forrás: bama.hu
Egyben baromi megrázó, egyben baromi mély érzelmeket váltanak ki az emberekből azok a híradások, amikor gyerekekről van szó! Mostani esetben sajnálatos módon egy 2,5 éves gyermek esett áldozatul, mert felelőtlen volt a vállalkozó és nem érdekelte az érintésvédelem!
2019. Július elsején Zalán és a szülei ellátogattak egy vendégházba Palkonyán egy esküvőre. Odaérkezve a kültéren lévő kisfiú megérintett egy lámpa csonkot, aminek hatására feketére (!!!) égett a karja az áramütéstől.
Az apuka rögtön kocsijával elindult a Pécsi kórházhoz, hogy fia egészséget mentse, hiszen az áramütés nem gyerekjáték főleg ha valaki másodfokú égési sérüléseket szenved.
Szegény gyermek! Az áramütésnek egyébként lehet mellékhatása! Nemcsak az a helyzet, hogy megráz az áram és utána jön a gyógyulási folyamat mint egy égési sérülésnél. Itt komplikáltabb, mivel a testen áthaladó elektromos áram mindennel érintkezik és ez miatt vérrögöket is képezhet. Ha ezen vérrögök fejbe érkeznek vagy a szívbe, akkor agyvérzést vagy infarktust is tud okozni.
Ez a helyzet sajnos nagyon szimbolizálja, hogy a magyar vállalkozók egy része mennyire nem foglalkozik a biztonsággal meg a törvényekkel. A hely tulajdonosa nem is kért bocsánatot a családtól és nem ismerte el a felelősségét a dologban. (!!!) Ez az, ami igazán indulatokat váltott ki belőlem amikor olvastam a cikket, mert az érintésvédelmi felülvizsgálat minden vállalkozásnak KÖTELEZŐ! A vállalkozások egy része pedig teljesen átsiklik ez felett tudatosan, hogy ez rájuk nézve kell-e vagy sem.
Sok tárgyaláson vagyok túl és sok hely van, ahol hiába mondtam el, mutattam meg a törvényt, magyaráztam el készségesen, hogy mi miért kell, egyes vállalkozók hallani se akartak ezen dolgokról!
Mai napig tudok olyan magánóvodát, ahol szintén nincs érintésvédelem, meg élelmiszer biztonsági (HACCP) kézikönyv. A tulajdonos szerint neki ilyenre nincs szüksége és nemes egyszerűséggel felülemelkedik a törvényeken.
Ezt most egy 2,5 éves ártatlan gyerek szívta meg, aki nem tehet semmiről. Az érintésvédelem vizsgálata pedig ezen hibát feltárta volna és a tulajdonosnak szólva a hiba ki lett volna javítva. A javítás költsége maximum 5 ezer forint de ezzel most egy kisgyerek lelkével és testi épségével játszott a vállalkozó!
A vállalkozó azt nyilatkozta, hogy az apukának kellet volna bocsánatot kérni, hogy nem vigyázott a gyerekére....
Ha nem vagy benne biztos, hogy a te vállalkozásod biztonságos, hívj fel és INGYEN adunk tanácsot csak ne kelljen még egy ilyen cikket írnom! 06209648811
Forrás: Origo.hu
2019.Május.30--án lecsapott a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági hivatala (NÉBIH) alosztálya orvhalászokra! Az eset már csak azért is fontos Haccp (élelmiszerbiztonság) szempontjából, mert éttermek előszeretettel vásárolnak olcsóbb halat de ilyenkor komoly kockázatnak teszik ki a végfelhasználókat, akik végül megvásárolják és elfogyasztják az ilyen eredetű ételt.
Mert az élelmiszerekkel foglalkozó hatóság előírásai Magyarországon igen jól leírja azt, hogy a vásárlóknak csak olyan jellegű élelmiszernek minősülő árucikket szabad forgalmazni, amit akár a termelőtől kezdve, a nagykereskedőn át a kiskereskedésig nyomon lehet követni. Már csak azért is, hogy egy esetleges fertőzést időben felismerjen a hatóság és kivonassa a forgalomból az adott élelmiszert.
Ugyanezzel a témával kapcsolatban már 2016-ban is híradást adott a www.agrarszektor.hu. A Nemzeti élelmiszerlánc-biztonsági hatóság (NÉBIH) razziázott 2 étteremben és összesen másfél mázsa jelöletlen eredetű halat találtak a konyhákban. Az egyikben 127 kilót, a másikban csekélyebb mennyiségűt, 20 kilót. Amit meg is kellett semmisíteni Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében.
Nagyon fontos a halak tartásának megfelelő környezete, mivel ezen állatok olyan közegben élnek (tavak, folyók), ami már magában is egy fertőzésforrás lehet a folyamatos környezetszennyezés miatt. Mivel a halgazdaságok ellenőrzött körülmények között működnek a víz minőségét folyamatos ellenőrzésnek vetik alá. Ezáltal az innen forgalmazott halételek biztonságban fogyaszthatók.
Ha nemmel felelnek önnek, akkor innen tudni fogja, hogy az az étterem nem fordít arra figyelmet, hogy az ön elé felszolgált élelmiszer megfeleljen a Magyaroszágon előírt alap élelmiszer biztonsági kritériumoknak.
Mi foglalkozunk Haccp rendszer készítéssel és minden hely, s étterem ahova bevezettük ezen logikus egyszerű rendszert, nem csak az ételek kezelésének minősége javult, hanem az emberek is örömmel fogadták, hogy van olyan hely ahol figyelnek ezekre!
Ha kérdése van Haccp rendszerépítéssel kapcsolatban keressen konzultáció miatt ezen a telefonszámon: 06209648811
Forrás:Agrarszektor.hu2019.Június.08.-án a Kassai repülőtéren egy ittas sofőr egy repülőgépnek hajtott egy olyan tartályautóval, ami a gépek üzemanyagát szállította. Miért fontos ez munkavédelem szempontjából?A Szlovák hatóság kimenetelével végeztek a sofőrön egy alkoholos szondavizsgálatot, aminek az lett az eredménye, hogy a leheletéből kimutatható érték 1,44mg/l, ami 2,96n ezrelékkel egyenlő!Az esemény bekövetkezésekor, az utasok már a gépen tartózkodtak a személyzettel együtt de személyi sérülés nem történt!
Forrás:BUMM.SK