Körmösszalon nyitás feltételei 2024

Melyik fázisban vagy éppen?

 § Cégalapítás §

Olvasási idő: 4 minutes

Szeretnél a szépségiparban dolgozni? Te is abban hiszel, hogy a kezek és a körmök kinézete ugyanolyan fontos az első benyomáskor, mint az öltözet? Esetleg azt vallod, hogy az igényes vagy egyedi körmök kinézete ugyanúgy sugallja a személyiséget, mint egy jól megválasztott frizura? Ha már régóta fontolgatod, hogy szeretnéd megnyitni a saját körmösszalonodat, de nem tudod, hogy milyen dokumentumok kellenek, mit hova kell bejelentened, egyáltalán, hogy mire van szükséged a törvényes működéshez, akkor a legjobb helyen jársz!

A Körmösszalon nyitás feltételei 2024 cikkben összeszedtünk neked minden fontos információt, amire csak szükséged lehet. A könnyebb olvashatóság érdekében elkészítettünk egy listát, amiben akár ki is pipálhatod azokat a részeket, amik már megvannak, és amikkel már nem kell foglalkoznod. A felsorolás után viszont kifejtjük a főbb pontokat, és pontos útmutatót adunk, hogy mit, hol és hogyan kell intézned, és mi az, amire feltétlenül figyelned kell. Mindenképpen ajánljuk, hogy olvasd el legalább egyszer a teljes, Körmösszalon nyitás feltételei 2024 cikkünket. Ki tudja, lehet, találsz benne olyat, amire nem is gondolnál!

Jöjjön a lista:

  1. A tevékenységhez külön engedély és bejelentés NEM szükséges (csak ha értékesíteni is szeretnél)
  2. Kell wc (vagy befogadónyilatkozat)
  3. Kell öltöző (vagy befogadónyilatkozat)
  4. Kell pénztárgép
  5. Üzemorvos (Munkavállalók részére)
  6. Munkahelyi kockázatelemzés (1 fő bejelentett vagy alkalmilag bejelentett alkalmazottól)
  7. Kémiai kockázatelemzés
  8. Egyéni védőeszközök juttatásának rendje (1 fő bejelentettet vagy alkalmilag bejelentett alkalmazottól)
  9. Érintésvédelmi minősítő irat | Érintésvédelmi felülvizsgálat
  10. Tűzvédelmi szabványossági felülvizsgálat | Erősáramú berendezések felülvizsgálata | Tűzvédelmi minősítő irat
  11. Tűzvédelmi szabályzat (5 főtől)
  12. Tűzvédelmi oktatás (1 bejelentett vagy alkalmilag bejelentett embertől)
  13. Munkavédelmi oktatás (1 bejelentett vagy alkalmilag bejelentett embertől)
  14. Mentőláda
  15. Tűzvédelmi készülék (Poroltó)
  16. Táblák kihelyezése
    1. Kijárat
    2. Tűzvédelmi készülék jelzése
    3. Mentőláda jelzése
    4. Tűzeseti főkapcsoló jelzése
    5. Segélyhívó számok
  17. Egyéb dolgok, amiket ki kell helyezni: Vendégkönyv
  18. Zajkibocsátási határérték (ha zenét szolgáltatsz, akár rádió, háttérzene, stb.)

 

Működési engedély vagy bejelentési kötelezettség? Egyik sem!

Ha már megvan, hogy milyen vállalkozási formában szeretnél dolgozni, akkor az az első lépés, hogy a vállalkozásod elindítását bejelented a NAV-nál online (https://www.nyilvantarto.hu/ugyseged/), vagy személyesen bármelyik NAV ügyfélszolgálaton (https://nav.gov.hu/igazgatosagok/ugyfelszolgalat-kereso). Online akkor van erre lehetőséged, ha rendelkezel ügyfélkapus regisztrációval, de ha nem, akkor is könnyedén létre tudod itt hozni: https://ugyfelkapu.gov.hu/regisztracio (érdemes megcsinálni, mert a jövőben nagyon sok mindent el fogsz tudni így intézni).

A kéz-és lábápolás, műkörömépítés a 960206 számú TEÁOR számon van nyilvántartva, és ehhez a tevékenységhez nincs szükség külön engedélyre, sőt, bejelentésre sincs. Ez akkor is igaz, ha nem szalonban gondolkozol, hanem például a vendégeid otthonában szeretnéd őket csinosítani. Viszont arra ügyelj, hogy maga a tevékenység végzettséghez kötött, így semmiképpen se vágj bele, ha nem rendelkezel a jogszabályban előírt feltételekkel (kéz-és lábápoló technikus végzettség, vagy szakiránynak megfelelő más szakma vagy szakképesítés).

Ha tevékenységed mellett szeretnél értékesíteni, például kéz-vagy lábkrémet, esetleg körömlakkokkal kereskednél, akkor ezt a tevékenységet már be kell jelentened a helyi önkormányzat felé.

A bejelentési kötelezettséget ezen az oldalon tudod megtenni: https://epapir.gov.hu/.

Ha elakadnál, vagy nem akarsz az adminisztrációval bíbelődni, akkor szívesen segítünk neked ebben!

Még egy jó tanács, ha vendégeidről bármilyen adatot fogsz tárolni (pl. telefonszám, lakcím, stb.), akkor ne felejts el GDPR-Adatvédelmi nyilatkozatot is kitöltetni, aláíratni velük. Mostanában szigorúan ellenőrzik ezt, ne bukj el ezen!

Hogyan alakítsd ki a helyiséget?

Ha már megtaláltad álmaid helyét, ahol a körmösszalonodat meg szeretnéd nyitni, akkor érdemes elgondolkodnod a belső kialakításon is. Törekedj arra, hogy úgy alakítsd ki a belső dizájnt, hogy minden kényelmes legyen a vendégeid számára és te is könnyen el tudd érni az eszközeidet. Amennyiben pedikűr szolgáltatást is fogsz nyújtani, akkor gondoskodnod kell arról is, hogy a lábáztató vödör is olyan helyen legyen, hogy ha esetleg kilöttyenne a víz, akkor ne áztasson el semmit. Mivel munkád során olyan eszközökkel dolgozol, ami több vendégedet is kiszolgálja, így azok fertőtlenítéséről se feledkezz meg! Itt megemlítjük, hogy szükséged lesz egy kémiai kockázatelemzés dokumentációra, hiszen az ollókat, bőreltávolítókat, stb. a megfelelő fertőtlenítőszerekkel kell higiénikussá tenned, nem beszélve az üzleted takarításáról. Alapvető, hogy egy szépészettel foglalkozó hely mindig tiszta legyen és egészségügyileg se legyen kifogásolható. A takarításhoz is törvényben meghatározott tisztítószereket használhatsz, ami már veszélyes anyagnak minősül. Ezért ezeket a szereket, vegyszereket az NNK-nak (Nemzeti Népegészségügyi Központ) be kell jelentened.

A vegyszereket (például a porcelán alapanyagát) egy jól zárható szekrényben tartsd, és az üvegcséidet is mindig gondosan zárd le!

A kémiai kockázatelemzést, vagy kockázatértékelést csakis képzett szakember készítheti el, és ezt rendszeresen felül is kell vizsgáltatnod. Csapatunkban van erre szakosodott emberünk, így szívesen segítünk ennek elkészítésében is.

Ha műkörömépítéssel is fogsz foglalkozni, akkor arról is neked kell gondoskodnod, hogy jó legyen a helyiség szellőzése, legyen ablak vagy mesterséges szellőztető rendszer.

Munkahelyi kockázatelemzés

Erre akkor lesz szükséged, ha nem csak egyedül fogsz dolgozni a szalonodban. Ha alkalmilag, vagy tartósan foglalkoztatsz valakit, akkor egy munkahelyi kockázatelemzési dokumentációra is szükséged lesz. Ezt is csak képzett szakember készítheti el, aki ajánlásokat fog adni arra vonatkozóan, hogy a munkavégzés közben hogyan kerülhető el a munkahelyi baleset.

Pénztárgép

Nem szükséges számodra a pénztárgép, de ha rendelkezel ilyennel, akkor a számát jól látható helyre helyezd ki. Egyéb iránt elegendő rendelkezned nyugtatömbbel, számlatömbbel és szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartása tömbbel.

Érintésvédelem és tűzvédelem

Üzletedben elektromos eszközökkel fogsz dolgozni (csiszológép, pedikűrgép, stb.), ezért az elektromos hálózat felmérésére is speciálisan erre szakosodott szakembert kell kihívnod. Erre akkor is szükséged van, ha nem nyúlsz az elektromos berendezésekhez, vagy ha korábban ugyanilyen tevékenység folyt itt. Akkor se mulaszd ezt el, ha csak bérled a helyiséget, mert ez a te felelősséged, nem a bérbeadóé. Mindenkinek az az érdeke, hogy az eszközök használata során ne keletkezzen túlfeszültség, és senkit ne rázzon meg az áram egy elavult kábel miatt. Évente kell ezt is felülvizsgáltatnod, hasonlóan a poroltó készülékhez.

Sokszor látjuk, hogy a tűzoltó készüléket ajtótámasznak használják, de ha megfogadsz tőlünk egy jó tanácsot, ilyet sose tegyél! Egyrészt nagyon balesetveszélyes, másrészt nagyon megbüntetnek, ha kiszúrja a Katasztrófavédelem.

Ha többen dolgoztok az üzletben (5+), akkor tűzvédelmi szabályzatot is kell készíttetned, 5 fő alatt elegendő a tűzvédelmi szabványossági vizsgálat megléte is.

Jelölések és zene használata

Bármekkora is az üzleted, érdemes kihelyezni egy „kijárat” jelzéssel ellátott táblát. A mentőládát is könnyen elérhető helyre érdemes elhelyezni, hogy mindenki gyorsan hozzáférhessen szükség esetén. Amennyiben szeretnéd, hogy munkádat nyugtató zene kísérje, figyelj a zajszintre és a jogtiszta zenehasználatra.

Remélem, hogy a Körmösszalon nyitás feltételei 2024 cikkünk segítségedre volt, és most már sokkal magabiztosabban tudod álmaidat megvalósítani. Amennyiben mégis maradt benned kérdés, vagy szeretnéd szakértői csapatunk segítségét kérni, akkor írj nekünk. A Megvédelek.hu pont szakértői szívesen segítenek neked. Vedd fel velünk a kapcsolatot, és kérj egy ingyenes konzultációt!

Kérdés esetén nyugodtan fordulj hozzánk, és segítünk az ügyintézésben is!

Beszélnél valakivel a terveidről?

Jelentkezz online konzultációra! KATT IDE!

Küld el magadnak a cikket emailben

Jelentkezz

online

konzultációra!

Ha telefonálsz, úgy gyorsabban elérsz

Elkészített dokumentáció

Cég akiknek dolgoztunk