Ebbe a szakágazatba tartozik:
– a kézi működtetésű és a gépi hajtású emelő-, szállító-, rakodó-, betöltő- és ürítőgépek gyártása:
– csigasor, csörlő, emelőszerkezet, csigatárcsa, függőleges tengelyű csörlő
– daru, portáldaru, mozgatható emelőkeret, daruval szerelt teherszállító eszköz és hasonlók
– önjáró vagy vontatott üzemi szállítóeszköz, targoncaemelő- és anyagmozgató szerkezettel felszerelve vagy anélkül (a kézitargoncával és csillével együtt)
– speciálisan emelő-, szállító-, betöltő- vagy ürítőműveletre tervezett mechanikai manipulátor és ipari robot
– a konvejor, drótkötélpálya stb. gyártása
– a felvonó, mozgólépcső, mozgójárda gyártása
– az emelő-, anyagmozgató gépekben alkalmazott speciális alkatrészek gyártása
Nem ebbe a szakágazatba tartozik:
– a többcélú ipari robot gyártása, lásd: 2899 teáor – M.n.s. egyéb speciális gép gyártása
– a föld felszíne alatt felhasznált folyamatos működésű szállítóberendezések, elevátorok gyártása, lásd: 2892 teáor – Bányászati, építőipari gép gyártása
– a földkitermelő és -rakodógép gyártása, lásd: 2892 teáor – Bányászati, építőipari gép gyártása
– az úszódaru, vasúti daru, darus kocsi gyártása, lásd: 3011 teáor – Hajógyártás 3020 teáor – Vasúti, kötöttpályás jármű gyártása
– a felvonó, mozgólépcső üzembe helyezése, lásd: 4329 teáor – Egyéb épületgépészeti szerelés
A tevékenységhez külön engedély NEM szükséges!
A tevékenységhez bejelentés szükséges!
Bejelentéssel gyakorolható gazdasági tevékenység megnevezése: EMELŐ-, ANYAGMOZGATÓ GÉP GYÁRTÁSA
Bejelentést fogadó hatóság megnevezése: Az 57/2013. (II. 27.) Korm. rendelet (továbbiakban: R.) 1. és 2. mellékletben meghatározott ipari tevékenység – a határon átnyúló szolgáltató tevékenység kivételével – csak a külön jogszabály szerinti telken, építményben vagy építményen belül önálló rendeltetési egységben (a továbbiakban együtt: telep) az R.-ben meghatározottak szerint folytatható.
A tevékenység megkezdésére irányuló szándék bejelentését követően folytatható
a) az 1. mellékletben meghatározott ipari tevékenység
Bejelentést előíró jogforrás:
b) a 2. mellékletben meghatározott ipari tevékenység
ba) a külön jogszabályban ipari területként meghatározott területen, valamint
bb) nem ipari területen akkor, ha a telepként szolgáló építmény vagy építményben az önálló rendeltetési egység a tevékenység végzésének megfelelő rendeltetésre 6 hónapnál nem régebbi jogerős használatbavételi engedéllyel vagy tudomásulvétellel, illetve fennmaradási egyben használatbavételi engedéllyel rendelkezik.
Az a) és b) pontokban nem említett esetekben az ipari tevékenységet csak jogerős telepengedély birtokában lehet folytatni.
Bejelentéshez kötött ipari tevékenység esetében az ipari tevékenység folytatója az ipari tevékenység megkezdését megelőzően az R. 3. mellékletben meghatározott adattartalmú formanyomtatványon köteles a telep fekvése szerint illetékes település, Budapesten a kerületi önkormányzat jegyzőjénél, a Fővárosi Önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi főjegyzőnél (a továbbiakban: jegyző) írásban bejelenteni a folytatni kívánt ipari tevékenységet.
A telepengedély kiadására irányuló kérelmet az R. 4. mellékletben meghatározott adattartalmú formanyomtatványon a jegyzőhöz kell benyújtani.
A jegyző a telepet – telepengedély-köteles tevékenység esetében a telepengedély megadásával egyidejűleg, bejelentés-köteles tevékenység esetében pedig az R.-ben meghatározott feltétel fennállásának vizsgálatát követően haladéktalanul – az R. 6. melléklet szerint vezetett nyilvántartásba veszi. A jegyző az általa vezetett nyilvántartást az interneten közzéteszi.
Az R. 1. és 2. mellékletben meghatározott ipari tevékenységek tartalmára vonatkozóan a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerében foglalt tartalmi meghatározások az irányadóak.
Szolgáltatás piacfelügeleti hatóság által vezetett internetes nyilvántartás: 57/2013. (II. 27.) Korm. rendelet
Vissza a listához